м.Біла Церква, вул. Запорізька, 19

Вівторок, Четвер, Субота 8:00 - 13:00

Телефон для запису: +38 (098) 55-555-61

м.Біла Церква, вул. Запорізька, 19

Вівторок, Четвер, Субота 8:00 - 13:00

Телефон для запису: +38 (098) 55-555-61

Брекет-системи

Illustration

Брекет-системи (англ. bracket - дужка) - складні ортодонтичні пристрої для корекції положення зубів при порушеннях прикусу. Є пристрої, які фіксуються за допомогою ортодонтичного клею (бонду) на зовнішню або внутрішню поверхню зубів. Брекет-система має паз, в якому лежить ортодонтична дуга, що має «пам'ять форми» або сталева (наприклад, сплав нітінол на основі нікелю та титану). Опір цієї дуги при її фіксації за допомогою брекетів на викривлених зубах – сила, яка повільно, але неухильно вирівнює зуби та зубний ряд.

Види брекет-систем

За матеріалами:- металевим (титан, нікель-титан);- керамічним;- комбінованим (суміш матеріалів, наприклад пластик та метал);- Сапфіровим;- пластиковим;- полімерним (прозорі брекети);– Золотим.
На результат від лікування це не впливає, але відрізняється косметичний ефект та перебіг лікування.
За способом фіксації:- прямим способом;- непрямим способом;
За розташуванням на зубі:- Зовнішні (вестибулярні) – видно на зубах.- Внутрішні (лінгвальні) брекети – розташовані всередині, щоб приховати факт ортодонтичного лікування від оточуючих.

Металеві брекети

Illustration

Який би вид брекетів ви не вибрали, на результат лікування це не впливає, але різниться косметичний ефект та перебіг лікування. Лікар-ортодонт та пацієнт підходять до вибору з різних позицій. Так, пацієнт переважно звертає увагу на естетичні якості та вартість, а лікар враховує всі інші фактори. У даному розділі я постараюся Вам розповісти про актуальність та можливості металевих брекет-систем.

Найбільш відомі та широко застосовні в ортодонтії металеві зубні брекети. На думку ортодонтів вони є найкращими брекет системами, про що говорять результати лікування. Однак, як і у всіх, вони мають як переваги, так і недоліки.
До безперечних переваг металевих брекет-систем необхідно віднести дешевизну. Друга перевага брекетів, виготовлених із металу – це те, що при їх застосуванні швидше досягається бажаний ефект. Відбувається це тому, що сила тертя між дугою і пазом брекету менша, ніж при використанні інших матеріалів, а тому і переміщення зубів до нормального положення відбувається в короткі терміни. Також серед переваг використання металевих брекетів варто виділити багатий асортимент.
Однак, серед усього асортименту існуючих варіантів, металеві брекет-системи є найбільш помітними і тому відрізняються найменшою естетичністю. Але інші властивості таких апаратів визначають їхню високу актуальність і високий попит. У категорію «металеві брекет-системи» входять як класичні варіанти, так і сучасніші металеві брекети з можливістю саморегуляції. Металеві брекет-системи класичного типу відрізняються найнижчою вартістю, порівняно з іншими можливими варіантами брекет систем.
Отже, основними перевагами металевих брекетів є:- низька вартість;- Швидше лікування;- Класичний зовнішній вигляд.
Недолік же один — менша естетичність.
Альтернативою класичних металевих брекетів є безлігатурні системи, що саморегулюються, які не вимагають частої заміни лігатур. Пацієнти з такими системами відвідують ортодонта набагато рідше, а лікування відбувається більш комфортно.
Також існують «золоті» металеві системи, але крім зовнішнього вигляду та вищої вартості вони нічим не відрізняються від класичних систем.
Металеві брекети варто вибирати, якщо естетична сторона питання не така важлива, як швидкість лікування. В руках хорошого спеціаліста брекет система будь-якого типу буде ефективним інструментом виправлення прикусу.

Керамічні брекети

Illustration

Керамічні брекети на сьогодні широко використовуються. Вони мають велику популярність у дорослих пацієнтів, т.к. більш естетичні, ніж металеві. Серед мінусів цієї техніки слід виділити тривалий процес лікування у зв'язку з високою силою тертя між пазами та дугами.

Виробники вирішують проблему високого тертя шляхом включення в конструкцію металевого паза або скління паза керамічного брекету. Перший варіант дещо знижує загальний вигляд зубних брекетів, оскільки металеві дуги роблять помітною конструкцію.
Керамічні брекети можна розділити на монокристалічні та полікристалічні. Більшість компаній виробляють полікристалічні брекет-системи різного ступеня матовості із частковою непрозорістю поверхні. Вони є найекономічнішим варіантом естетичного лікування.
Монокристалічні керамічні зубні брекети називаються сапфіровими.
Дорогі та естетичні, вони дійсно являють собою штучний кристал сапфіру. Вони прозорі та практично непомітні на зубах.

Сапфірові брекети

Illustration

Сапфірові брекети є найдорожчою (після лінгвальної) системою для виправлення прикусу. Вони практично непомітні і мають високі естетичні властивості. Штучний сапфір дозволяє створити найбільш невидимі брекет-системи. Також вони не змінюють свій колір у процесі експлуатації, не тьмяніють і не жовтіють. Компанія виробник сапфірових брекетів Ormcо постачає системи під назвою Inspire Ice. Вони мають ряд переваг, оскільки виготовлені із чистого монокристалічного сапфіру на основі високоточних технологій.

Застосування інноваційного обладнання дозволило досягти високої гладкості пазів, завдяки чому їхня сила тертя не перевищує показників металевих брекетів. Тертя розподіляється рівномірніше, що дозволяє прискорити процес лікування. Серед особливостей конструкції варто виділити більш «анатомічний» контур, який забезпечує надійну фіксацію, швидке звикання та легкість при знятті брекетів.

Сапфірові брекети Inspire Ice дозволяють знизити дискомфорт використання системи при виправленні прикусу завдяки міцності лігатурних крил, рівним згладженим контурам і абсолютної прозорості. Такі властивості визначають їхню високу вартість, але при правильному підході можна ефективно використовувати комбіновану брекет систему, використавши кілька варіантів брекетів. Наприклад, досить поширеною практикою є встановлення керамічних або сапфірових брекетів на передні зуби або тільки верхню щелепу. Інші, менш помітні ділянки вирівнюють за допомогою металевих брекетів.