м.Біла Церква, вул. Запорізька, 19

Вівторок, Четвер, Субота 8:00 - 13:00

Телефон для запису: +38 (098) 55-555-61

м.Біла Церква, вул. Запорізька, 19

Вівторок, Четвер, Субота 8:00 - 13:00

Телефон для запису: +38 (098) 55-555-61

Чому зуби рухаються?

Illustration

Існує думка, що зуби не рухаються, але насправді зуб не зрощений з кісткою щелепи нерухомо, просто його корінь міцно зафіксовано у зубній лунці тонкими волокнами сполучної тканини. Такий тип з'єднання тканин зветься «гомфоз» (убивання, грец. gomphosis). Коли на стінку зубної лунки спрямований невеликий тривалий тиск, кісткова тканина тут розсмоктується, відкриваючи зубу простір для переміщення. А з іншого боку, там, де розтягуються волокна сполучної тканини, утворюється нова кістка, що підпирає зуб, що не дає йому повернутися на колишнє місце. Ця біологічна властивість чудова також тим, що зберігається природою протягом усього життя та використовується ортодонтами. Ортодонтія виправляє викривлені зуби, неправильний розвиток щелепних кісток та прикусу, порушення естетики обличчя.

Ортодонтія як наука дуже молода. Найчастіше її відносять до стоматології, проте лікарі-ортодонти кажуть, що ортодонтія – практично незалежний напрямок медицини. З кожним роком ортодонтія стає все більш комплексною, багатокомпонентною галуззю науки та практики, з'являються нові розробки та навички. До ортодонтії, крім «власних» вузькоспеціальних дисциплін, входять великі розділи хімії, фізики, теоретичної механіки, опору матеріалів, металознавства, математики, психології та соціології. Ортодонти ініціюють та беруть участь у розробці нових біометалевих сплавів, здатних вирішити багато важливих проблем – зварювання, паяння, монтаж деталей.
Майбутнє ортодонтії, як свідчать дослідження та статистика, визначає сучасне життя. На наше здоров'я, зокрема, і на зуби, впливає екологія, спосіб життя, харчування – їжа, яку ми споживаємо, здебільшого м'яка, і жувальний апарат людини не має належного навантаження. В результаті щелепні кістки розвиваються погано, і зубам стає тісно. Зараз багато хто з 50% тих, кому лікуватися необхідно, кажуть собі: «я проживу і так», але все ж кількість тих, хто вибрав лікування, постійно зростає.