м.Біла Церква, вул. Запорізька, 19

Вівторок, Четвер, Субота 8:00 - 13:00

Телефон для запису: +38 (098) 55-555-61

м.Біла Церква, вул. Запорізька, 19

Вівторок, Четвер, Субота 8:00 - 13:00

Телефон для запису: +38 (098) 55-555-61

Ортодонтія

Що таке ортодонтія?

Ортодонтія - розділ стоматології, що спеціалізується на діагностиці, попередженні та лікуванні зубощелепних відхилень. І основним методом усунення та корекції кривизни зубів є встановлення брекетів.
Брекети – ортодонтичні пристрої, що застосовуються для вирівнювання зубного ряду та виправлення прикусу. Докладніше про брекети читайте у статті “Брекет-системи”.

Illustration

Хто такий лікар-ортодонт

Ортодонт - це стоматолог, спеціалізація якого спрямована на вирівнювання кривих зубів, виправлення прикусу і надання зубам рівного, естетично привабливого вигляду.
Виправлення прикусу зубів необхідне не тільки з естетичного боку, але ще й з метою профілактики розвитку різних стоматологічних захворювань. Крім того, якщо ви збираєтеся здійснювати протезування зубів, виправлення прикусу в цьому випадку просто необхідне.
Виправлення прикусу зубів - це тривалий і відносно дорогий процес лікування зубів, але будьте впевнені, що результат перевершить всі ваші очікування. Сучасні стоматологічні технології, які застосовують ортодонти, дають змогу на 100% гарантувати виправлення прикусу дітям і дорослим людям навіть за наявності найскладніших зубощелепних дефектів.
В ефективному виправленні прикусу допоможе тільки хороший лікар ортодонт і його професійний підхід, заснований на багаторічному практичному досвіді.
Слід знати, що грамотний ортодонт завжди починає виправлення прикусу зубів з проведення ретельної діагностики пацієнта. Роблять панорамні знімки щелеп, томографію голови, знімки суглобів, проводять аналіз моделей щелеп, виявляють можливі причини виникнення дефектів, і тільки після детального аналізу ортодонт визначає оптимальний спосіб виправлення прикусу.

Історія ортодонтії

Illustration

Близько 400 до нашої ери Гіппократ писав про спроби вирівнювати зуби. У 1728 р. П'єр Фошар (Pierre Fauchard) опублікував книгу "Дантист Хірург", в якій один із розділів була повністю присвячена вирівнюванню зубів.

У 1850-х роках з'являються перші роботи з ортодонтії. Одним із прабатьків ортодонтії вважається д-р Норман Кінзлі (Dr. Norman Kingsley) – дантист, письменник, художник та скульптор. Він був першим, хто використав позаротову тягу для корекції протрузії зубів. У ті часи більшу увагу приділяли корекції лицьових пропорцій, видалення зубів за ортодонтичними показаннями не проводилося, оскільки дуже мало людей мали повний комплект зубів. Чи не приділялося належної уваги поняттю оклюзії. У 1880 р. Д-р Кінзлі опублікував книгу "Трактат про зубні аномалії" ("Treatise on Oral Deformities").

Illustration

Другою людиною, яку називають "батьком ортодонтії", є д-р Фаррар (J. N. Farrar), який написав книгу "Трактат про порушення розташування зубів та їх корекцію" ("A Treatise on the Irregularities of the Teeth and Their Corrections"). Фарер розробив різні моделі незнімної апаратури і був першим, хто пропонував використання помірних сил і великих часових інтервалів при лікуванні.
У 1864 р. Д-р Барнум (Dr. S.C. Barnum) у Нью-Йорку винайшов коффердам.
У 1890-х роках розвиваються технології заміни відсутніх зубів штучними та наука про змикання зубів – оклюзії. Доктор Едвард Енгль (Dr. Edward Angle 1855-1930) публікує роботи з класифікації аномалій прикусу по Енглю, в яких приділяють велику увагу правильній природній оклюзії зубів.

Illustration

У 1900-1901 р. в Сант-Луїсі д-р Е. Енгль та його 12 колег заснували групу, що займається ортодонтією, як спеціалізацією стоматології. Згодом на основі цієї організації було створено Американську асоціацію ортодонтів (American Association of Orthodontists).
У 1930-ті роки у США відбувається бурхливий розвиток естетичної стоматології. В ортодонтії все більшого поширення набуває видалення зубів для створення більш естетичного та стабільнішого з погляду оклюзії результату.
У 1940-х роках з'явилася цефалометрія (телерентгенографія). Ортодонти отримують нові уявлення, як взаєморозташування кісток черепа пов'язане з аномалією прикусу, і як можна виправляти аномалії прикусу, змінюючи напрямок росту кісткових структур черепа.

Illustration

У 1970-ті роки активно розвивається ортогнатична хірургія, за допомогою якої можна виправляти аномалії зубо-щелепної системи у дорослих пацієнтів.
Наприкінці XX століття розроблена NASA технологія термоактивних нікель-титанових (NiTi) сплавів із пам'яттю форми зробила глобальний переворот у ортодонтії. При кімнатній температурі дріт із нікель-титану є дуже гнучким. При нагріванні до температури тіла в ротовій порожнині дріт прагне повернутися у вихідний стан, тобто. форми ідеальної дуги, обраної лікарем для даного пацієнта. Завдяки високим технологіям дуги з NiTi набагато довше зберігають здатність переміщати зуби в потрібному напрямку, ніж усі їхні попередники. Так у ортодонтії з'явилася техніка "прямої дуги".

Illustration

У 1990-і роки австралійський ортодонт та винахідник Кріс Фаррелл (Chris Farrell) розробляє серію апаратів для корекції міофункціональних проблем у дітей на ранньому етапі ортодонтичного лікування (преортодонтичні трейнери). Розвиток міофункціонального спрямування в ортодонтії (причини зубощелепних аномалій).
2000 р. – поява на ринку системи Інвізалайн (Invisalign) – виправлення прикусу та вирівнювання зубів за допомогою серії прозорих капп, створених за технологією CAD/CAM.
2003 - поява на ринку безлігатурних брекет-систем (self-ligating brackets).
2005 р. - поява на ринку універсальних апаратів Myobrace для вирівнювання зубів та міофункціональної терапії.

Illustration