м.Біла Церква, вул. Запорізька, 19

Вівторок, Четвер, Субота 8:00 - 13:00

Телефон для запису: +38 (098) 55-555-61

м.Біла Церква, вул. Запорізька, 19

Вівторок, Четвер, Субота 8:00 - 13:00

Телефон для запису: +38 (098) 55-555-61

Рекомендації лікаря-ортодонта

Illustration

Красива чарівна посмішка може стати для вас і вашої дитини візитною карткою як у світі бізнесу, так і в особистому житті. Близько 90% людей потребують допомоги ортодонта і не тільки з естетичних міркувань. Хоча, безумовно, пройшовши лікування у грамотного лікаря-ортодонта, ви отримаєте не тільки гарну гармонійну посмішку, а й у низці випадків значне поліпшення профілю обличчя і, що значно важливіше, нормалізацію функції скронево-нижньощелепного суглоба, найскладнішого суглоба нашого організму.

Інше грізне ускладнення неправильного прикусу - це розвиток захворювань тканин пародонта - пародонтиту і пародонтозу, які можуть призвести до ранньої втрати зубів. Коли ж необхідно звертатися за профілактикою до лікаря-ортодонта?

Сьогодні в ортодонтії немає вікових обмежень, і починати формувати гарну посмішку необхідно з першого місяця життя дитини.
Відомості про токсикози, перенесені захворювання матері під час вагітності, генетичні захворювання в родині є важливими для рекомендацій і консультацій у інших фахівців. Ортодонт радить, як правильно проводити природне вигодовування, користуватися пустушкою, годувати через соску при штучному вигодовуванні. До шести місяців прорізуються перші зуби. Ортодонт уже може визначити неправильне положення нижньої щелепи, яке формується, дати рекомендації щодо своєчасного і правильного введення твердого прикорму для формування нормальних функцій жування і ковтання, щодо положення дитини під час сну, поведінки в період прорізування зубів.

До року в дітей прорізуються 8 передніх зубів і встановлюються в контакті, активізується функція жування, формується мовленнєва артикуляція. Згасає функція смоктання, і дуже важливо відучити дитину користуватися будь-яким видом соски, попередити виникнення шкідливих звичок смоктання. Дитина вже має пити з чашки та їсти з ложки.
До кінця першого року життя можна визначити вади й аномалії розвитку твердих тканин зубів і пов'язані з ними ускладнення у формуванні зубощелепної системи дитини. У 2,5-3 роки завершується формування тимчасового прикусу. Прорізування 10 зубів на верхній щелепі та 10 зубів на нижній збігається з періодом активного росту щелепних кісток. Негативний вплив у цей період на ріст і розвиток зубощелепної системи дитини чинять шкідливі звички, "ледаче" жування і м'яка їжа, неправильне ковтання, ротове дихання, а також тривале використання пустушки. Нині фахівець у сфері ортодонтії може не лише надати рекомендації, а й підібрати для дитини спеціальні ортодонтичні апарати - вестибулярні пластинки (випускаються для дітей різного віку, від 2-х до 7 років). Для найменших - пластинки з еластичного м'якого матеріалу і зовні нагадують пустушку без гумового балончика. Це допоможе відвернути дитину від шкідливої звички смоктання.

Стан зубів, зубних рядів і щелеп безпосередньо пов'язаний з ретельним і регулярним доглядом за зубами. Тож у 2 роки обов'язково подаруйте малюкові найменшу гарну зубну щіточку і навчіть нею користуватися двічі на день, З 3-річного віку треба навчити дитину користуватися зубною пастою. Якщо ж дитині вже виповнилося 5-6 років, і Ви тільки зараз звернули увагу на те, що вона прокладає язик між зубами, відкушує їжу бічними зубами, губи її не змикаються, нижня губка розташовується під верхніми передніми зубами або навпаки - виступає вперед - усе це, звісно, дуже мило, але, на жаль, не нормально. На допомогу в такій ситуації можуть прийти інші апарати, використання яких допоможе в низці випадків уникнути ортодонтичного лікування. Вони називаються трейнери. Лікар-ортодонт призначить його Вашій дитині, вибере потрібну модель і відстежуватиме результати його використання, у випадку, коли аномалія прикусу вже сформувалася, як правило, це буває вже в дитини-школяра, яка має в роті як молочні, так і постійні зуби, без лікування, на жаль, не обійтися.
Вашій дитині необхідно виготовити знімні апарати на одну або дві щелепи, механічні, функціональні або комбінованої дії, які слід носити 18-24 години на добу. У деяких випадках лікар призначає лікування на брекет-системі, що значно дорожче.

Батькам також необхідно пам'ятати, що раннє видалення молочних зубів призводить до порушення прикусу, вкорочення зубних дуг, що, зі свого боку, призводить до порушення розміщення зубів у зубному ряду. Варто показати свого малюка лікарю-ортодонту і в тому разі, якщо в дитини у віці 5-6 років між молочними зубами немає жодної шпаринки: адже на їхнє місце мають встати постійні зубки, які в 1,5 раза більші за своїх попередників. Необхідно знати, що виправлення прикусу у віці, коли кістки активно ростуть, - найсприятливіший час для виправлення прикусу, Насамкінець слід зазначити, що здоров'я постійних зубів і правильне їхнє положення залежить від стану зубів тимчасового прикусу. Тому ранні та регулярні візити дитини до ортодонта допоможуть виростити здорові, рівні та красиві зуби, забезпечать відкриту широку посмішку на веселому чарівному обличчі малюка.